קלאודוויז-אחסון-אתרים-מומלץ-לוגו

איך להגדיר את -CDN של קלאודפלייר?

קלאודפלייר הפך להיות אחד השירותים הפופולריים ביותר שיש היום, בעיקר בגלל המהירות המדהימה שהוא מעניק לדומיינים המאוחסנים בו, לצד אבטחה מצוינת. במאמר הבא נדבר על היתרונות של Cloudflare ונסביר שלב אחר שלה איך להגדיר את ה-CDN.

 

היתרונות של Cloudflare CDN

אם נודה באמת אחד היתרונות הגדולים ביותר של Cloudflare הוא האצת האתרים ב-100%, עם 65% פחות בקשות ו-60% פחות שימוש ברוחב הפס. זה עובד עם תוכן סטטי אבל גם עם תוכן דינאמי, בעזרת שמירת הנתונים בקאש (מטמון). 

המשאבים הסטטיים כוליים בתוכם, CSS, JavaScript ותמונות. ניתן גם לקבל אישור SSL (אבטחה) מ-Cloudflare. יתרון נוסף של Cloudflare זה שהוא מגן על אתרים מפני התקפות של מניעת שירותים (DoS) ומזהה סוגים חדשים של רגישויות ונקודות תורפה לפגיעות. החלק הטוב ביותר הוא שקלאודפלייר מגיעה עם תוכנה חינמית.

 

איך להשתמש ב-CDN של קלאודפלייר?

שלב 1: יצירת חשבון

צרו חשבון ב-Cloudflare והוסיפו את אתר האינטרנט שלכם. היכנסו לאתר קלאודפלייר והקישו על ההרשמה (Sign in) בבר העליון. צרו חשבון באמצעות כתובת מייל והזינו סיסמא. בשלב הבא לחצו על אישור על מנת להמשיך.

אחר מכן, הזינו את הדומיין עבור האתר שלכם ולחצו על "התחל סריקה". שימו לב כי אין צורך להוסיף WWW לפני כתובת האתר. 

CDN קלאודפלייר

בשלב הבא מערכת קלאודפלייר תסרוק את הדומיין של האתר ואת כל רשומות ה-DNS. זה ייקח בערך 60 שניות, לאחר השלמת התהליך תוכלו להקליק את "המשך".

קלאודפלייר סורק את הדומיין

 

שלב הבא, תוצג רשימה של כל רשומות הDNS שלכם, כולל תת-דומיינים קיימים. כאן ניתן לנתב את הרשומות CNAME בין היתר באמצעות שרתי קלאודפלייר, על ידי לחיצה על הענן האפור.

לאחר מכן, תוכלו לבחור את התוכנית האידיאלית עבורכם, לפי הצרכים שלכם. בחרו את התוכנית הרלוונטית והקליקו על "המשך".

שלב 2: הגדרת שרת קלאודפלייר

בשלב השני, עליכם להגדיר שרתי שמות של קלאודפלייר אצל ספק הדומיין שלכם. בחלק הזה בעצם ניתנים לכם שרתי שמות עבור הדומיין שלכם. שרתי השמות של קלאודפלייר מוקצים לדומיין שלכם ומופיעים בעמוד הזה. ניתן למצוא את שרתי השמות גם בלוח המחוונים.

לבסוף, עדכנו את שרתי השמות עבור הדומיין שלכם עם שרתי שמות של קלאודפלייר כמו שמוצג בתמונה. ישנם כמה שלבים בתהליך עדכון שרתי השמות:

  1. היכנסו לחשבון הקלאודפלייר שלכם ורשמו את שרתי השמות שלכם
  2. קבעו את רשם הדומיינים שלכם (Namecheap לדוגמא) והיכנסו לחשבון הרשם שלכם.
  3. עדכנו את רשומות שרת השמות שלכם.
  4. אשרו את השינויים באמצעות לו המחוונים של קלאודפלייר.

לאחר עריכת רשומות ה-DNS, לחצו על המשך. בשלב הבא תקבלו הודעה לדואר האלקטרוני שנרשמתם איתו, שמאשרת כי הדומיין שלכם עובר אופטימיזציה ומשתמש  ב-Cloudflare DNS. 

וזהו, כעת תוכלו להתחיל להשתמש ב-CDN של קלאודפלייר בקלות.

 

סיכום

במאמר, הסברנו לעומק מה היתרון של קלאודפלייר ואיך השימוש בו יכול לשפר את האתר שלכם. בהמשך המאמר, עברנו שלב אחר שלב איך להגדיר CDN של קלאודפלייר בדומיין שלכם. בהצלחה!

פרטי המחבר:
מפריד
צריכים עזרה?

אנחנו כאן כדי לענות לכם על שאלות, ולעזור כמיטב יכולתנו. השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם.

מדריכים נוספים בנושא:
מפריד
תודה על פניתך!
נציגינו יחזרו אליך בהקדם
מעונינים להתחיל?

ניתן להירשם עם קוד קופון ASAEL