עודכן לאחרונה: · מאת עשהאל דרייר
בקצרה: Netlify מתאים לאתר React או Lovable קטן, כי המסלול החינמי שלו כולל 300 קרדיטים בחודש. Cloudways Velocity מתאים כשיש תנועה קבועה או כמה אפליקציות, כי המחיר קבוע: 20$ לחודש ל-2GB RAM, 5 אפליקציות ו-250GB CDN, נכון ל-7.11.2026. ב-Netlify כל ג'יגה של תעבורה עולה 20 קרדיטים, ולכן בתנועה גבוהה החשבון גדל.
⏱ זמן קריאה: כ-7 דקות · רמת קושי: בינוני · נבדק לאחרונה מול עמודי התמחור והתיעוד הרשמיים: 07.11.2026 · מאת עשהאל דרייר
בקצרה: Netlify מול Velocity (נכון ל-7.11.2026, בדולרים ולפני מסים)
| Netlify | Cloudways Velocity | |
|---|---|---|
| מודל תמחור | תוכנית + קרדיטים לפי שימוש | מחיר קבוע לשרת |
| המחיר הנמוך | Free ב-0$ (300 קרדיטים), Personal ב-9$ (1,000), Pro ב-20$ (3,000) | Starter ב-20$: 2GB RAM, 2 vCPU, 5 אפליקציות |
| תעבורה | 20 קרדיטים לכל GB | 250GB CDN כלולים, ואז 0.02$ ל-GB |
| כשנגמרת המכסה | Free: האתר מושהה עד החודש הבא. בתשלום: קונים חבילות קרדיטים | האתר ממשיך; משלמים על CDN מעבר להקצאה |
| צד שרת | פונקציות Serverless | שרת Node.js שתמיד דולק, בלי Cold Start |
| ניסיון | מסלול חינמי קבוע | 3 ימים ב-Starter וב-Professional |
מה ההבדל העקרוני בין Netlify ל-Velocity?
Netlify הוא פלטפורמה לאתרים סטטיים ול-Serverless, שמחייבת לפי שימוש. Velocity הוא שרת Node.js מנוהל של קלאודוויז (Cloudways), שמחייב מחיר קבוע לחודש. הראשון משלם על כל בקשה, השני משלם על קיבולת.
אתר סטטי הוא אתר שנבנה מראש לקבצי HTML, CSS ו-JavaScript, ומוגש מ-CDN בלי קוד שרת. Serverless הוא קוד שרץ רק כשמגיעה בקשה, ואז נכבה. לפי עמוד Velocity, קלאודוויז מציגה את Velocity כשרת קבוע שתמיד דולק, עם NGINX ו-PM2, ו-PostgreSQL בכל התוכניות.
השוואה דומה מול Vercel ו-Railway, שם המודלים שונים שוב, נמצאת ב-Velocity מול Vercel ו-Railway. כאן מתמקדים רק ב-Netlify.
כמה עולה Netlify?
לפי עמוד התמחור של Netlify, יש שלוש תוכניות במחיר פומבי: Free ב-0$ עם 300 קרדיטים, Personal ב-9$ עם 1,000 קרדיטים, ו-Pro ב-20$ לחודש עם 3,000 קרדיטים וחברי צוות ללא הגבלה. כל שימוש מוריד קרדיטים:
| שימוש | קרדיטים | בערך בדולרים (חבילת Pro) |
|---|---|---|
| פריסה לייצור (Production deploy) | 15 לכל פריסה | 0.10$ |
| תעבורה | 20 לכל GB | 0.13$ ל-GB |
| חישוב (Functions) | 10 לכל GB-hour | 0.07$ |
| בקשות | 2 לכל 10,000 | 0.01$ |
חבילות קרדיטים נוספות: 500 ב-5$ ב-Personal, ו-1,500 ב-10$ ב-Pro. לפי התיעוד של Netlify, הקרדיטים מתאפסים בכל מחזור חיוב, ופריסות Preview לא נספרות.
מה שחשוב לדעת על Free: אין בו קניית קרדיטים. לפי עמוד ההשהיה של Netlify, כשהמכסה נגמרת כל הפרויקטים בחשבון מושהים עד תחילת החודש הבא, והגולשים רואים Site not available. לאתר של עסק זה סיכון שצריך להכיר.
כמה עולה Velocity, ומה כלול?
Velocity מתחיל ב-20$ לחודש לתוכנית Starter, עם 2GB RAM, 2 vCPU, 5 אפליקציות, 3TB תעבורת שרת ו-250GB תעבורת CDN. Professional עולה 30$ עם 4GB RAM ו-8 אפליקציות. Cloudflare Enterprise, הגנת DDoS ו-Malware Protection כלולים בכל התוכניות.
החיובים הנוספים היחידים לפי העמוד: 0.02$ לכל GB של CDN מעבר להקצאה, 1$ לכל 10GB דיסק נוסף, ו-0.033$ לכל GB של גיבוי מחוץ לשרת. כל התוכניות מפורטות במחירון Velocity.
כמה יעלה אותו אתר בכל פלטפורמה?
חישבנו שלושה תרחישים לאתר React, לפי התעריפים ב-7.11.2026. זה חישוב שלנו, על אתר סטטי בלי פונקציות שרת. אתר עם SSR יוסיף ב-Netlify גם קרדיטי חישוב.
| תרחיש | קרדיטים ב-Netlify | Netlify לחודש | Velocity לחודש |
|---|---|---|---|
| תיק עבודות: 5GB, 10 פריסות, 100 אלף בקשות | 150 + 100 + 20 = 270 | 0$ (בתוך Free) | 20$ |
| אתר עסקי: 50GB, 30 פריסות, 500 אלף בקשות | 450 + 1,000 + 100 = 1,550 | 20$ ב-Pro, או 19$ ב-Personal עם 2 חבילות | 20$ |
| אתר עם תנועה: 300GB, 30 פריסות, 3 מיליון בקשות | 450 + 6,000 + 600 = 7,050 | כ-50$: Pro ועוד 3 חבילות של 1,500 | כ-21$: Starter ועוד 50GB CDN |
המסקנה: לאתר קטן, Netlify Free מנצח בלי ויכוח. באתר בינוני המחיר כמעט זהה. כשהתעבורה גדלה, המחיר הקבוע של Velocity נהיה זול יותר, כי 250GB CDN כבר כלולים. ב-Velocity אפשר גם להריץ עד 5 אפליקציות על אותו שרת, למשל אתר, API ו-Worker.
הקוד BFCM802 מוריד 80% מהחשבון בחודשיים הראשונים (עד 200$ הנחה בחודש), כולל העברת אתרים חינם בלי הגבלה. ללקוחות חדשים בלבד, ורק עד סוף המבצע.
המבצע מסתיים ב-4 בדצמבר 2026, ב-23:59 שעון ישראל.
מתחילים בניסיון חינם, בלי כרטיס אשראי. את הקוד מזינים בקופה ובודקים שהוא מופיע.
אחרי בלאק פריידי: 30% הנחה ל-3 חודשים עם הקוד ASAEL. בשרת גדול (מעל כ-444$ בחודש) ASAEL משתלם יותר כבר עכשיו. למחשבון BFCM802 מול ASAEL
פותחים שרת ניסיון חינם, בלי כרטיס אשראי. כשעוברים לתוכנית בתשלום, הקוד ASAEL מוריד 30% מהחשבון בשלושת החודשים הראשונים.
הקישור ממלא את הקוד בטופס ההרשמה. רק ודאו שהוא מופיע.
איפה לארח אתר שנבנה ב-Lovable: Netlify או Velocity?
זה תלוי בסוג הפרויקט. פרויקט Lovable ישן, ב-React ו-Vite, נבנה לקבצים סטטיים, ו-Netlify מתאים לו מצוין. פרויקט Lovable חדש, מ-13.5.2026, בנוי על TanStack Start וצריך הרצת קוד בצד השרת. ההסבר המלא ואיך מזהים את הסוג נמצאים במ-Lovable לאחסון משלכם.
- ב-Netlify: לפי מדריך TanStack Start של Netlify, אפליקציות TanStack Start נתמכות במלואן, כולל SSR, דרך פונקציות Serverless ותוסף Vite של Netlify. זה עובד, אבל כל עמוד שמרונדר בשרת צורך קרדיטי חישוב.
- ב-Velocity: לפי עמוד המוצר, כל מה שנבנה ל-SSR או לחבילה סטטית ומתחיל בפקודת Node יכול לרוץ. השרת קבוע, ולכן אין Cold Start ואין חיוב לפי בקשה.
בשני המקרים התהליך דומה: מחברים את פרויקט ה-Lovable ל-GitHub, ואז מחברים את המאגר לפלטפורמה. מסד הנתונים, למשל Supabase, נשאר חיצוני ומחליפים רק משתני סביבה.
למי מתאים Netlify, ולמי Velocity?
| פלטפורמה | מתאימה ל | פחות מתאימה ל |
|---|---|---|
| Netlify | אתר סטטי קטן, תיק עבודות, נחיתה; צוות שרוצה Deploy Preview לכל ענף | תעבורה גבוהה, תהליכים שרצים ברקע, אתר עסקי על Free |
| Velocity | אפליקציית Node.js עם תנועה קבועה, כמה אפליקציות לשרת, SSR, סוכנויות | אתר זעיר שנכנס ל-Free של Netlify, שפות שאינן Node.js |
מה Velocity לא עושה: הוא לא מריץ PHP או וורדפרס, ולא מגדיל לבד בזמן זינוק. לאתר וורדפרס יש את Cloudways Flexible. ואם האפליקציה שלכם ב-Next.js, ראו אחסון Next.js.
איך עוברים מ-Netlify ל-Velocity?
- ייצאו את משתני הסביבה מהגדרות הפרויקט ב-Netlify לקובץ .env מקומי.
- אם השתמשתם ב-Netlify Functions או בהפניות בקובץ netlify.toml, העבירו אותם לנתיבי API בתוך האפליקציה או לכללי הפניה בקוד.
- ב-Velocity צרו אפליקציה, חברו את אותו מאגר, בחרו Framework Preset וענף, וייבאו את קובץ ה-.env.
- בדקו את האפליקציה בכתובת הזמנית, ורק אז עדכנו את רשומות ה-DNS של הדומיין.
שאלות נפוצות
Cloudways Velocity, שמתחיל ב-20$ לחודש עם 2GB RAM, 5 אפליקציות ו-250GB CDN, נכון ל-7.11.2026. המחיר לא תלוי במספר הבקשות או הפריסות, רק בחריגה מהקצאת ה-CDN.
20$ לחודש, עם 3,000 קרדיטים וחברי צוות ללא הגבלה, לפי עמוד התמחור. מעבר לזה קונים חבילות של 1,500 קרדיטים ב-10$.
כל הפרויקטים בחשבון מושהים עד תחילת המחזור הבא, והגולשים רואים Site not available. ב-Free אי אפשר לקנות קרדיטים, ולכן צריך לשדרג או לחכות.
כן. פרויקט ישן ב-React ו-Vite נבנה לקבצים סטטיים ועולה בקלות. פרויקט חדש ב-TanStack Start נתמך דרך פונקציות Serverless ותוסף Vite של Netlify, לפי התיעוד שלהם.
כן, לפי עמוד המוצר, כל מה שנבנה לחבילה סטטית או ל-SSR ומתחיל בפקודת Node יכול לרוץ. אבל לאתר סטטי קטן, המסלול החינמי של Netlify זול יותר.
כן, 3 ימים בתוכניות Starter ו-Professional, לפי עמוד Velocity. בשאר התוכניות לא מופיע ניסיון.
מדריכים קשורים
- Velocity מול Vercel ו-Railway
- מ-Lovable לאחסון משלכם
- אחסון Next.js
- מחירון Velocity
- Cloudways Velocity: מה זה ואיך משיקים
- כל ההשוואות באתר
מקורות
- Netlify Pricing (נבדק 07.11.2026)
- Netlify Docs: Credit-based pricing plans ו-Resume paused projects (נבדק 07.11.2026)
- Netlify Docs: TanStack Start (נבדק 07.11.2026)
- Cloudways Velocity: תוכניות, חיובים נוספים וניסיון (נבדק 07.11.2026)
מקור רשמי: Cloudways Velocity ו-Netlify Pricing. ההשוואה נכתבה ונבדקה על ידי עשהאל דרייר · עודכן: 07.11.2026
גילוי נאות: זהו אתר עצמאי ואינו האתר הרשמי של Cloudways. חלק מהקישורים באתר הם קישורי שותפים – אם תירשמו דרכם נקבל עמלה, בלי עלות נוספת לכם. לפרטים המלאים