דלג לתוכן

מה זה SLA ו-99.9% זמינות – כמה השבתה זה בפועל

בעמוד הזה

עודכן לאחרונה: · מאת

בקצרה: SLA של 99.9% זמינות מתיר עד כ-43.8 דקות השבתה בחודש, או כ-8.8 שעות בשנה. 99.99% מתיר כ-4.4 דקות בחודש, ו-99% כבר 7.3 שעות. SLA הוא התחייבות לפיצוי בזיכוי על החשבון, לא ביטוח על ההכנסות שלכם. המחשבון למטה ממיר כל אחוז לדקות ושעות. נבדק ב-7.11.2026.

⏱ זמן קריאה: 6 דקות · רמת קושי: קל · נבדק לאחרונה: 07.11.2026

כמה השבתה מותרת בכל אחוז זמינות?

הטבלה מחושבת לפי שנה של 365 ימים (525,600 דקות) וחודש ממוצע של 43,800 דקות. בחודש של 31 ימים המספרים מעט גבוהים יותר.

זמינות (SLA)השבתה מותרת בחודשהשבתה מותרת בשנה
99%7 שעות ו-18 דקות3 ימים ו-15.6 שעות (87.6 שעות)
99.5%3 שעות ו-39 דקות43.8 שעות
99.9%43.8 דקות8.76 שעות
99.95%21.9 דקות4.38 שעות
99.99%4.38 דקות52.6 דקות
99.999%26 שניות5.26 דקות
100%00

איך מחשבים דקות השבתה מאחוז SLA?

מכפילים את הזמן בתקופה ב-(100% פחות אחוז הזמינות). למשל, 99.9% בחודש: 43,800 דקות × 0.1% = 43.8 דקות. הזינו כל אחוז במחשבון, ואם תרצו גם את ההכנסה החודשית מהאתר, ותקבלו הערכה של העלות.

מחשבון דקות השבתה לפי SLA

השבתה ביום–
השבתה בשבוע–
השבתה בחודש–
השבתה בשנה–
עלות משוערת בחודש–

החישוב לפי שנה של 365 ימים וחודש ממוצע של 43,800 דקות. העלות היא הערכה גסה שמניחה שההכנסה מתפזרת באופן שווה על כל שעות החודש. השבתה בשעות שיא עולה יותר.

מה זה SLA באחסון אתרים?

SLA (Service Level Agreement, הסכם רמת שירות) הוא התחייבות כתובה של ספק לרמת שירות מסוימת, ובדרך כלל גם הפיצוי אם הוא לא עומד בה. באחסון, המדד הנפוץ הוא אחוז הזמן בחודש שבו השירות זמין.

הפיצוי כמעט תמיד הוא זיכוי על החשבון הבא, כאחוז מהתשלום החודשי. לדוגמה, ב-SLA של Amazon EC2 זמינות מתחת ל-99.5% לשרת בודד מזכה ב-10% מהחיוב, מתחת ל-99% ב-30%, ומתחת ל-95% ב-100%. הזיכוי לא מכסה את המכירות שהפסדתם.

למה שרת בודד מקבל SLA נמוך יותר?

כי שרת אחד הוא נקודת כשל אחת. AWS מתחייבת ל-99.99% רק לשרתים שפרוסים בשני אזורי זמינות (Availability Zones) או יותר באותו אזור, ול-99.5% לשרת בודד. במונחי השבתה, זה ההבדל בין 4.4 דקות ל-3 שעות ו-39 דקות בחודש.

לאתר וורדפרס רגיל על שרת אחד, זה אומר שהזמינות בפועל תלויה גם בדברים שאינם התשתית: עדכון תוסף שנכשל, דיסק מלא או מתקפה. תקלות כאלה שכיחות הרבה יותר מנפילה של מרכז נתונים שלם.

מה ה-SLA של קלאודוויז?

התשובה תלויה בעמוד שקוראים, והמקורות הרשמיים לא אחידים. בדקנו ב-7.11.2026:

מקור רשמימה כתובהשבתה מותרת בחודש
עמוד Flexible99.99% uptime SLA עם סביבות High Availabilityכ-4.4 דקות
עמוד המחירים, בחלק של Autonomous99.9% uptime SLAכ-43.8 דקות
SLA התמיכה של Cloudwaysזמני תגובה לפניות וזיכוי של 5% מהתשלום החודשי לכל שעה שבה רמת השירות לא נשמרהלא מוגדר אחוז זמינות; חל על פלטפורמת התמיכה, לא על ספקי הענן

לא מצאנו מסמך רשמי שמגדיר זיכוי על זמינות השרת עצמו לפי האחוזים האלה. לכן אנחנו מתייחסים ל-99.99% ול-99.9% כיעד שקלאודוויז מפרסמת, ולא כהתחייבות עם פיצוי ידוע. אם זה קריטי לכם, שאלו בפנייה לתמיכה לפני ההרשמה. ההשוואה בין קלאודוויז לספקים אחרים נמצאת בעמוד ההשוואה.

בלאק פריידי80% הנחה
80% הנחה על חודשיים של שרת מנוהל

הקוד BFCM802 מוריד 80% מהחשבון בחודשיים הראשונים (עד 200$ הנחה בחודש), כולל העברת אתרים חינם בלי הגבלה. ללקוחות חדשים בלבד, ורק עד סוף המבצע.

המבצע מסתיים ב-4 בדצמבר 2026, ב-23:59 שעון ישראל.

נגמר בעוד--ימים--שעות--דקות--שניות
הקוד:
לתפוס את ה-80% עכשיו

מתחילים בניסיון חינם, בלי כרטיס אשראי. את הקוד מזינים בקופה ובודקים שהוא מופיע.

אחרי בלאק פריידי: 30% הנחה ל-3 חודשים עם הקוד ASAEL. בשרת גדול (מעל כ-444$ בחודש) ASAEL משתלם יותר כבר עכשיו. למחשבון BFCM802 מול ASAEL

כמה עולה השבתה לחנות ישראלית?

דוגמה מחושבת, עם הנחות שלנו: חנות שמוכרת ב-90,000 ₪ בחודש, ב-99.9% זמינות. ההשבתה המותרת היא 43.8 דקות, וזה בממוצע כ-90 ₪ מכירות שלא קרו.

תרחישהשבתה בחודשהפסד משוער
99.9%, מתפזר על כל החודש43.8 דקותכ-90 ₪
99.9%, כולו בערב של מבצע (פי 5 מהממוצע)43.8 דקותכ-450 ₪
99%, מתפזר7.3 שעותכ-900 ₪
זיכוי אפשרי לפי SLA בסגנון EC2 (10% משרת של 54$)-כ-5.4$

המסקנה: אחוז SLA גבוה הוא סימן טוב, אבל הזיכוי זניח לעומת ההפסד. מה שמגן עליכם באמת הוא ניטור שמתריע מהר וגיבוי שמחזיר את האתר. להערכת העלות של אתר איטי (ולא רק נופל) ראו כמה עולה אתר איטי.

איך מקטינים השבתות בפועל?

  1. מנטרים מבחוץ: בדיקה כל דקה עד 5 דקות מגלה נפילה לפני שהלקוחות מתקשרים. איך מגדירים: מדריך ניטור הזמינות.
  2. מעדכנים ב-Staging: עדכון תוסף או ערכת עיצוב הוא אחת הסיבות הנפוצות לנפילת אתר וורדפרס. בדקו קודם בסביבת Staging.
  3. מגבים ויודעים לשחזר: גיבוי שלא ניסיתם לשחזר הוא הנחה, לא תוכנית. ראו גיבוי ושחזור בקלאודוויז.
  4. שמים CDN והגנה לפני השרת: Cloudflare סופג חלק מהתקפות ותנועת בוטים לפני שהן מגיעות לשרת.
  5. יודעים מה לעשות כשזה קורה: שמרו את המדריך לאתר שנפל במועדפים.

מה לבדוק כשקוראים SLA של חברת אחסון?

  • מה נמדד: זמינות הרשת, השרת, או האתר שלכם? רוב ההתחייבויות לא כוללות תקלות בקוד או בתוספים שלכם.
  • מה לא נספר: תחזוקה מתוכננת והשבתות שאתם גרמתם בדרך כלל לא נכנסות לחישוב.
  • מי צריך לדווח: ברוב המקרים הזיכוי לא אוטומטי. אתם צריכים לבקש אותו, ולכן נתוני ניטור משלכם חשובים.
  • תקרת הפיצוי: כמעט תמיד עד גובה התשלום החודשי. ב-SLA של Cloudflare Business, למשל, הזיכויים ב-12 חודשים מוגבלים לתשלום של חודש אחד.

שאלות נפוצות

כמה זמן השבתה זה 99.9 אחוז זמינות?

כ-43.8 דקות בחודש ממוצע, או כ-8.76 שעות בשנה. בחודש של 31 ימים זה כ-44.6 דקות. החישוב: הזמן בתקופה כפול 0.1%.

מה ההבדל בין 99.9% ל-99.99% זמינות?

פי 10 בהשבתה המותרת. 99.9% מתיר כ-43.8 דקות בחודש, ו-99.99% מתיר כ-4.4 דקות בלבד. ההבדל בשנה הוא בין כ-8.8 שעות לכ-53 דקות.

מה זה SLA באחסון אתרים?

SLA הוא הסכם רמת שירות: התחייבות כתובה של הספק לאחוז זמינות מסוים, יחד עם הפיצוי אם הוא לא עומד בה. הפיצוי הוא בדרך כלל זיכוי על החשבון הבא, לא תשלום על הכנסות שהפסדתם.

מה ה-SLA של Cloudways?

עמוד Flexible של Cloudways מציין 99.99%, ועמוד המחירים מציין 99.9% ל-Autonomous, נכון ל-7.11.2026. מסמך ה-SLA הרשמי שמצאנו עוסק בזמני תגובה של התמיכה, לא בזיכוי על זמינות השרת. אם זה קריטי, שאלו את התמיכה לפני ההרשמה.

האם 100% זמינות אפשרי?

כהתחייבות כן, כמו ב-SLA של Cloudflare Business, אבל בפועל כל מערכת נופלת לפעמים. 100% ב-SLA אומר שכל השבתה מזכה בפיצוי, לא שהיא לא תקרה.

איך יודעים מה הזמינות האמיתית של האתר שלי?

מודדים בעצמכם עם כלי ניטור חיצוני שבודק את האתר כל דקה עד 5 דקות. אחרי חודש תקבלו אחוז זמינות אמיתי, שאפשר להשוות ל-SLA של הספק ולהציג כשמבקשים זיכוי.

מקורות

  • Cloudways Flexible – Cloudways (99.99% uptime SLA; נבדק 07.11.2026)
  • Cloudways Pricing – Cloudways (99.9% uptime SLA ל-Autonomous; ימי ניסיון)
  • Cloudways Services Support SLA – Cloudways (זמני תגובה, זיכוי 5% לשעה)
  • Amazon Compute SLA – AWS (99.99% ברמת אזור, 99.5% לשרת בודד, זיכויים 10%/30%/100%)
  • Cloudflare Business SLA – Cloudflare (100%, תקרת זיכוי)
  • החישובים בטבלאות ובמחשבון הם שלנו (שנה של 365 ימים). דוגמת החנות מבוססת על הנחות שלנו.

מקור רשמי: Cloudways Services Support SLA. העמוד נכתב ונבדק על ידי עשהאל דרייר · עודכן: 07.11.2026

גילוי נאות: זהו אתר עצמאי ואינו האתר הרשמי של Cloudways. חלק מהקישורים באתר הם קישורי שותפים – אם תירשמו דרכם נקבל עמלה, בלי עלות נוספת לכם. לפרטים המלאים

תמונה של עשהאל דרייר
עשהאל דרייר

אהלן, אני עשהאל דרייר, מנכ"ל חברת קידום אתרים המשווקת מאות אתרים המאוחסנים על עשרות שרתים בפלטפורמת Cloudways.
כל הידע שתמצאו כאן מבוסס על ניסיון אישי ומעשי שלי ושל הצוותים שלי ישירות מהשטח – מהמדריכים ועד ההמלצות. הכל כדי לעזור לכם לנצל עד הסוף את השירותים של קלאודוויז.

עוד עליי ←

צריכים עזרה? יש שאלה על השרת או על המדריך? כתבו לנו ונחזור אליכם.

מדריכים נוספים בנושא:
מפריד
תודה על פניתך!
נציגינו יחזרו אליך בהקדם
מעונינים להתחיל?

ניתן להירשם עם קוד קופון ASAEL